jedziesz na narty kup ubezpieczenie

Sporty zimowe

Sporty zimowe wysokiego ryzyka

Sporty zimowe stanowią jedną z atrakcji w naszym życiu, której poświęciła się znaczna część społeczeństwa, frajda z ich uprawiania niejednokrotnie zasłania nam zdrowe myślenie. Pamiętaj aktywne spędzanie czasu na nartach czy desce snowbordowej to nie tylko przyjemność, ale również wiele zagrożeń.

Zapewne jeżeli jesteście aktywni w tej kwestii to nie raz byliście świadkami akcji ratowniczej lub dziwnego zamieszania na stoku, jeżeli jednak nie to znaczy że byliście wybrańcami, statystyki mówią jednak co innego co roku odnotowanych jest mnóstwo mniej lub bardziej spektakularnych wypadków na stokach. Ktoś się przewróci i tylko poobija, ktoś inny połamie a jeszcze inny wjedzie z rozpędem w inną osobę lub grupę ludzi.

Każde takie zdarzenie niesie za sobą inny skutek, którego nie da się przewidzieć, gdyż sporty zimowe to sporty o wysokim ryzyku i skutki uprawiania zależą nie tylko od sprzętu, naszych umiejętności ale również warunków na stoku. Wypadki zdarzają się nie tylko amatorom dopiero zaczynającym przygodę, ale również doświadczonym.

To jest tak samo jak na drodze, jedziesz samochodem  bardzo ostrożnie, ale co z tego jeżeli ktoś może na tobie wymusić pierwszeństwo lub w ciebie wjechać powodując nieodwracalne skutki, raz będzie to tylko ryska innym razem auto do kasacji a jeszcze innym uszczerbek na zdrowiu włącznie ze skutkiem śmiertelnym.

Również na stoku zdarzają się wypadki niedostosowania stylu jazdy do warunków na stoku, dlatego sporty zimowe mogą nieść za sobą zagrożenia, które powinniśmy przewidywać, nie zawsze można ich uniknąć ale zawsze możemy się zabezpieczyć na wypadek ponoszenia wysokich kosztów związanych z leczeniem.

Często się zdarza, że na stokach narciarze lubią sobie wypić piwko, wychodząc naprzeciw dajemy możliwość rozszerzenia polisy o koszty leczenia i assistance w opcji alkohol.

tel. +48 604 610 748

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Globtroter: OWU
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Open Business Travel: OWU