Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne

zgodnie z definicją: Sporty ekstremalne: abseiling (zjazd na linie), alpinizm, bouldering, canoeing górski, downhill MTB, free -skiing (narciarstwo zjazdowe poza oznaczonymi trasami), heli-skiing, helisnowboarding, himalaizm, kajakarstwo górskie, motocross, rafting, motorowe rajdy terenowe, skoki na bungee, speleologia, taternictwo, wspinaczka lodowa, wspinaczka wysokogórska (powyżej 5 500 m n.p.m.).

Wysokie sumy ubezpieczenia ze względu na rodzaj sportu, który uprawiasz powinny być normą, ryzyko które podejmujesz daje podstawę do tego, że jak zdarzy się wypadek to skutki będą większe niż przy normalnych sportach.

Będąc osobą, która lubi ryzyko powinno się pamiętać, o tym że ryzyko niesie za sobą większe zagrożenia, więc również koszt ubezpieczenia jest wyższy, ale za to masz pełny zakres i nie musisz się bać, że nie otrzymasz odpowiedniego zakresu pomocy.

Możesz również ubezpieczyć się do wyczynowego uprawiania sportu, czyli uprawiania dyscyplin sportowych polegających na regularnym uczestniczeniu w treningach, przy jednoczesnym udziale w zawodach lub imprezach sportowych lub obozach kondycyjnych lub szkoleniowych w celu uzyskania w drodze współzawodnictwa sportowego maksymalnych wyników sportowych; obejmuje również zawodowe uprawianie sportu.

Dlatego sporty ekstremalne, które uprawiasz powinny być ubezpieczone w odpowiedni sposób.

Nie ważne jaki rodzaj sportu ekstremalnego uprawiasz czy zimowe sporty czy letnie, a może inne które pasują do każdej pory dnia i nocy lub każdego okresu wiosny, lata, jesieni czy zimy ubezpieczenie powinno być odpowiednio dobrane.

Ubezpieczenie sportów ekstremalnych powinni wykupić nurkowie, którzy schodzą pod wodę poniżej 30 metrów, do 30 metrów podlega to pod amatorskie uprawianie sportu.

Coraz częściej spotykamy się z uprawianiem niebezpiecznych dyscyplin sportowych, ale pamiętajmy o tym aby posiadać odpowiednie ubezpieczenie, gdyż wypadki się zdarzają.