na narty z polisą czy bezzima polisa turystyczna

Na narty z polisą, czy bez ?

Polisa turystyczna jest polisą dobrowolną, ale czy wiesz ile kosztuje pomoc w razie wypadku ?

Jeżeli nie wiesz, to poczytaj przed wyjazdem w mediach coraz częściej ukazują się o tym artykuły.

rachunek 19 000 EUR

na Słowacji

ile kosztują akcje ratownicze w górach

zima polisa turystyczna

Myślę, że stali bywalcy stoków nie raz widzieli akcję, że ktoś zostaje zwożony na dół, a nawet akcję przy udziale śmigłowca GOPR lub innych jednostek ratownictwa, koszty takiej akcji w większości przypadków obciążają konta osób, którym udzielono pomocy. Statystyki ogólnodostępne w mediach mówią o tym, iż Polacy na stokach są jednymi z najczęściej korzystających z pomocy ratowników górskich, niestety na stokach odzywa się w nas jakieś drugie JA, a co za tym idzie ja wam pokażę jak się powinno jeździć, co ja nie dam rady itd.

Wśród moich klientów, którzy mieli bezpośredni kontakt z taką akcją lub sami w niej uczestniczyli widać tendencję do wykupowania polis z górnej półki tj. takich, które opiewają na wysokie sumy ubezpieczenia w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, jak również wysokie sumy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Czy zdajemy sobie sprawę jakie koszty czekają nas, gdy wjedziemy w kogoś na stoku i spowodujemy u niego uraz ? Koszty mogą sięgać dziesiątek jak nie setek tysięcy złotych, a przeciętny koszt akcji ratowniczej to około 20-30 tysięcy EUR.

Przykładowy koszt polisy jest w porównaniu z tym bardzo skromnym wydatkiem,

jeżeli jedziesz na 7 dniowe szaleństwo na nartach a ubezpieczenie ma obejmować

koszty leczenia i assistance w podróży SU = 300 000 PLN ,

NNW SU = 60 000 PLN,

OC SU = 500 000 PLN,

bagaż podróżny SU = 2000 PLN ,

sprzęt sportowy SU = 8 000 PLN ,

Sport assistance ( koszt akcji ratowniczej 44 000 PLN ),

Alkohol w KLiA i NNW,

kontynuacja leczenia w RP

za ten zakres zapłacisz 180 złotych, zadaj sobie pytanie czy rzeczywiście wyjazd bez polisy jest opłacalny i jak długo musiało by się pracować aby pokryć ewentualne koszty pomocy na stoku.

Tak 180 złotych, czyli niecałe 26 złotych za dzień, tyle zapłacisz za możliwość korzystania z białego szaleństwa bez martwienia się o ewentualne koszty, oczywiście koszt takiej polisy może być mniejszy przy ograniczeniu zakresu polisy, ale czy warto ten zakres ograniczać, wybór należy do Ciebie, oczywiście możesz również jechać bez ubezpieczenia, przecież masz kartę EKUZ sprawdź jednak jak ona zabezpiecza Twoje potrzeby i za co będziesz dopłacać w razie wystąpienia zdarzenia.

a więc ?

Na narty z polisą czy bez ? Wybór należy do Ciebie, ale jeżeli się jednak zdecydujesz to zapraszam do kontaktu, polisę otrzymasz na e-mail.

contact-us-908483_640

Opcja ekonomiczna:

koszty leczenia i assistance w podróży SU = 200 000 PLN ,

NNW SU = 20 000 PLN,

OC SU = 100 000 PLN,

Koszt akcji ratowniczej SU = 22 000 PLN

7 dni => cena 86,00 PLN

Podsumowując odpowiedź na pytanie ” na narty z polisą czy bez ” należy do Ciebie

 

Related Post