dom w budowie

Dom w budowie a ubezpieczenie.

Decydując się na budowę domu, często słyszymy o konieczności jego ubezpieczenia, kiedy spotykamy się z taką koniecznością ?

Oczywiście zaciągając kredyt hipoteczny na jego budowę, wymaga tego od nas Bank udzielający kredytu.
Ubezpieczenie domu w budowie jest ubezpieczeniem dobrowolnym, tak więc nie jest ono uzależnione tylko od potrzeb w kredycie ale również może być zawierane przez osoby budujące ze środków własnych.
Dom w budowie, jakie ubezpieczenie ?
Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie jakie ubezpieczenie wybrać ubezpieczając dom w budowie, oczywiście od wartości kosztorysowej tzn. ubezpieczamy od wartości po zakończeniu budowy.

W TUiR Allianz Polska S.A. mamy dodatkowo możliwość ubezpieczenia materiałów budowlanych w momencie, gdy dom jest w stanie surowym zamkniętym.
Dodatkowo możemy ubezpieczenie rozszerzyć o ryzyko powodzi.

Sumy ubezpieczenia ustalane są z klientem na podstawie kosztorysu do wartości odtworzeniowej nowej.

Wbrew pozorom, ubezpieczenie dom w budowie jest ubezpieczeniem bardzo potrzebnym, gdyż chroni nas od podstawowych ryzyk jednocześnie chroniąc nas od dodatkowych kosztów jakie mogą się przytrafić w razie najgorszego.

Wyłączenia odpowiedzialności –  ochroną ubezpieczeniową nie będą objęte budynki wykonane bez projektu, niezgodnie z projektem lub projektem niezatwierdzonym przez właściwe organy. Ubezpieczenie dom w budowie nie obejmuje odpowiedzialności za szkody spowodowane m. in. na skutek przedostania się deszczu, gradu, śniegu i lodu przez niewłaściwie zamknięte okna, drzwi zewnętrzne i inne otwory do wnętrza budynku oraz przenikania wody gruntowej.

ZAPRASZAM – Żary, ul. Podwale 10 róg ul. Ogrodowej tel. +48 604 610 748

Podsumowując możesz ubezpieczyć dom w budowie, ubezpieczyć mieszkanie w budowie, a do tego możesz skorzystać z oferty firm, z którymi współpracujemy i otrzymać dodatkowy rabat na prace związane z budową domu.

dodatkowo oferujemy kredyty hipoteczne w atrakcyjnych cenach.

tagi: ubezpieczenie domu Żary, ubezpieczenie mieszkania Żary, kredyt na budowę domu, kredyt na zakup mieszkania.